Zdjęcia ślubne Poznań – niedoceniany reportaż ślubny

zdjęcia ślubne Bydgoszcz

Niedoceniany reportaż ślubny

Istota fotografii ślubnej, jako całokształtu pracy, czy to w Poznaniu, Bydgoszczy czy w Neapolu, opiera się zawsze na tej samej idei – uchwycić moment! Zdjęcia w plenerze, w domu – można powtórzyć, sesji kościelnej, reportażu z wesela – niestety nie. Takie reportaże powinna wciągnąć nas w ciąg wydarzeń, tak abyśmy patrząc na nie, potrafili poczuć emocje osób uchwyconych na zdjęciach. Wiele zależy od rodzaju ceremonii – przyjęcie ślubne na 50 osób, czy wielkie wesele na 300.


Taka praca ma niemałe wyzwania, czy to podczas robienia zdjęć w kościele przy zakładaniu obrączek czy już podczas samego reportażu na sali weselnej. W czasie gdy dużo dzieje się na zdjęciach ślubnych – wiele osób zauważy naszą sztukę. Zdjęcia ślubne Poznań to opowieść uchwyconych chwil,  nieplanowanych, niepozowanych.
Fotografie to ulotne momenty, naturalne i prawdziwe – to łzy, śmiech, uczucia. To sztuka obserwacji i odbiór przez niego ukazanych emocji oraz utrwalenie ich na zawsze.
W takim zawodzie trzeba przede wszystkim szukać i umieć przewidywać. Mazury czy Wielkopolska – miejsce nie gra roli – liczy się efekt pracy fotografa i jego umiejętności przekazania emocji. Wzruszenie rodziny, emocje wszystkich zgromadzonych na ceremonii – uwietrznienie takich momentów jest na wagę złota w przyszłości. ,,Kto chce jednym spojrzeniem ująć wiele równocześnie przedmiotów, ten żadnego z nich nie widzi wyraźnie” – dlatego skupiam się na szczegółach, nie ważne jest robienie zdjęć serią, ogółem, to indywidualność każdego pojedyńczego kadru ma najszczersze i największe znaczenie. Jak pisała Wisława Szymborska – ,,Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy.

Roman Jagodziński – Wielkopolska w szkle obiektywu
Los pozwolił spełnić mi marzenia połączenia pasji z pracą. Dbam o szczegóły każdej fotografii ślubnej, każdego reportażu zrobionego w kościele. Mam okazję uwieczniać momenty na terenie Poznania i Bydgoszczy – całej Wielkopolski.
Sesje kościelne, plenerowe, reportażowe – wszystko wykonane z pasją i zaangażowaniem w obrębie woj. Wielkopolskiego – oczywiście nie tylko Bydgoszcz czy Poznań wchodzi w grę. Jestem człowiekiem, który kocha to co robi, wczuwa się w emocje osób. Dobry fotograf  to taki, który widzi nie tylko oczyma i obiektywem, ale również sercem. Tę sztukę trzeba poznać przyglądnąć się od zaplecza Parze Młodej, poznać uczucia, które nimi kierują przed uroczystością i w tym najpiękniejszym dla nich dniu. Sukcesywana praca wymga poznania ludzi, ich zachowń, zwyczajów. Wtedy robiąc zdjęcia, wiem co tak na prawdę czują osoby fotografowane.

Pragniesz żyć przez lata dniem powiedzenia ukochanej osobie TAK? – Zgłoś się do mnie!

Roman Jagodziński

Powrót do Artykuły

Poprzedni artykuł: Zdjęcia ślubne – sesja kościelna i plener