Zaproszenia ślubne – jak być niepowtarzalnym?

zaproszenia slubne

Zaproszenia ślubne

Podczas pierwszych chwil planowania wesela, warto zacząć od początku. Mimo iż do uroczystości pozostało wiele czasu to szczegóły są tu ogromnie ważne.

Państwo młodzi muszą pamiętać że, to ich uroczystość, ale także celebrowanie tego święta z bliskimi czy gośćmi weselnymi.

Pierwszy krok-zaproszenia

Zaproszenie ślubne jest bardzo ważnym aspektem, którego nie wolno pomijać czy zostawiać na ostatnią chwilę. W dobie rozwoju przepływu informacji ciekawym zjawiskiem jest, że tradycja rozsyłania czy też osobistego wręczania zaproszeń nie zanika. Miejmy nadzieję że tradycja wykonywania fotografii ślubnych również będzie kontynuowana.

Zaproszenia dla rodziców

Rodzice Państwa Młodych są osobami szczególnie wyróżnionymi. Nie tylko pomagają w przygotowaniach do weselach, przekazują rodzinne tradycje, jak i doglądają wszystkiego podczas wesela aby młodzi mogli świętować bez obaw. Nie ma zatem co się dziwić dlaczego to właśnie Rodzicom wręczamy bardziej okazałe zaproszenia na ten wielki dzień! Może to być na przykład album ze zdjęciami narzeczonych ze swoimi rodzicami wykonany przez fotografa ślubnego w Poznaniu czy Bydgoszczy.

Jak być oryginalnym?

W dzisiejszych czasach kreatywność jest bardzo ważną cechą. Czasami można się pogubić w ilości ozdób, cytatów, wierszy na zaproszeniach ślubnych. Czasami także mniej znaczy lepiej. W zaproszeniu ślubnym powinno znaleźć się kilka podstawowych informacji, czyli imiona Państwa Młodych, data, godzina, miejsce uroczystości zaślubin oraz wesela (ewentualne wskazówki dojazdu), numery kontaktowe do nowożeńców w celu potwierdzenia przybycia. Warto również zaznaczyć datę, do której goście powinni potwierdzić swoje przybycie.Innowacyjną inicjatywą, jaką można zauważyć w dzisiejszych zaproszeniach ślubnych jest także prośba do gości, aby nie kupować kwiatów dla Państwa Młodych, ale zamiast tego kupić butelkę dobrego wina, kupić pluszaka/zabawkę dla wybranego domu dziecka czy też wpłacić podobną kwotę na organizację charytatywną.

Niepowtarzalna pamiątka

Dobrą alternatywą dla gotowych, czy nawet zamówionych w hurtowni zaproszeń jest wykorzystanie zdjęć Państwa Młodych, na przykład w ciekawych miejscach Poznania czy Bydgoszczy. Popularnym pomysłem stało się także wykonywanie sesji przed ślubem, kiedy państwo młodzi pozostawali jeszcze narzeczeństwem. Zdjęcia wykonane przez fotografa ślubnego w Poznaniu i Bydgoszczy mogą śmiało zostać wykorzystane do wykonania zaproszeń ślubnych. Jest to też wspaniała pamiątka, którą goście weselni z pewnością zatrzymają jako pamiątkę na lata.