Niezwykłe miejsca na sesję ślubną w Polsce

Niezwykłe miejsca na sesję ślubną w Polsce

źródło: palac-obrzycko.pl

Niezwykłe miejsca na sesję ślubną

Każdy z nas marzy o tym aby jego uroczystość ślubna była niezapomnianym wydarzeniem. Dzięki fotografiom ślubnych możemy zatrzymać je wspaniałe chwile. Z pomocą przychodzi fotograf ślubny Poznań i Bydgoszcz. Czasami pary młode decydują się na sesje tematyczne związane ze swoimi zainteresowaniami. Ważne jest efektowne miejsce oraz przygotowanie do sesji.

Sesja tematyczna

Która Panna Młoda nie pragnie choć raz w życiu przemienić się w prawdziwą księżniczkę? Tutaj przyda się pomoc charakteryzatora lub makijażysty oraz wybór odpowiedniej scenerii do sesji ślubnej. Dlatego warto dobrze zastanowić się w jakim miejscu chcielibyśmy wykonać nasze zdjęcia ślubne w Poznaniu i Bydgoszczy.

Bajkowe zakątki Wielkopolski

Pomysłem jaki mogę zaproponować jako fotograf ślubny z wieloletnim stażem w Poznaniu i Bydgoszczy to wzięcie pod uwagę zabytków jakie oferuje nasza okolica. Poniżej przedstawiam dwa niezwykłe miejsca dzięki którym przeniesiecie się w czasie do XIX wieku.

W odległości 20 kilometrów od Poznania znajduję się zbudowany w 1866 roku, Pałac Będlewo w Stęszewie. Został zbudowany w stylu angielskiego neogotyku. Mimo renowacji przeprowadzonej w latach osiemdziesiątych XX wieku, wnętrza zachowały swój unikatowy klimat. Pałac obecnie pełni funkcje noclegowe i konferencyjne, zatem jest także idealnym miejscem na uroczystość weselną. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy również liczyć na niezwykle stylowe zdjęcia ślubne w niedalekiej okolicy Poznania.

Niecałą godzinę drogi od Poznania znajduje się niezwykły Pałac Obrzycko. Obecnie znajduje się w nim Dom Pracy Twórczej i Wypoczynku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dzięki małej odległości od centrum miasta jako fotograf ślubny w Poznaniu przy małym wysiłku możemy stworzyć naprawdę oryginalne zdjęcia ślubne Od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku prowadzone były liczne prace remontowe. Odrestaurowane zostały elementy wystroju wewnątrz jak i na detale na zewnątrz pałacu, takich jak złocony zegar słoneczny, zegar mechaniczny na wieży, herby umieszczone nad głównym wejściem oraz w środku wieży.

Lokalne cuda natury

Ciekawym pomysłem na zdjęcia ślubne w Poznaniu jest także odwiedzenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im Adama Mickiewicza. Atutem tego miejsca jest niewątpliwie to że Ogród czynny jest przez cały rok. Jeżeli w takim razie planujemy uroczystość ślubną w okresie zimowym lub wczesnej wiosny/jesieni, kiedy pogoda nie zawsze nam sprzyja-miejsce to jest wręcz idealne. Musimy jednak pamiętać, że sesja ślubna w Ogrodzie Botanicznym jest jednak odpłatna. Koszt to około 100 złotych.