Kilka zasad dobrego fotografa

Fotograf ślubny, Poznań, Bydgoszcz

Dobry fotograf

Fotografia jest ciężką pracą, jednak, gdy jest Twoją życiową pasją staje się przyjemnością i najlepszym pomysłem na życie! W moim przypadku tak właśnie jest. Stając się fotografem, stajesz się artystą którego można porównać nawet do malarzy.

Jak mawia David duChemin – Patrz oczyma, fotografuj sercem. Właśnie taką postawą powinien kierować się prawdziwy fotograf ślubny. Fotografia ślubna w Poznaniu i Bydgoszczy to istna przyjemność ponieważ w tych okolicach można znaleźć wiele interesujących miejsc.

W tym wpisie przedstawię Wam kilka zasad, którymi według mnie powinien kierować się dobry fotograf.

Nie przestawaj się uczyć!

Ta zasada to kluczowa według mnie kwestia, kiedy fotografujesz, nawet od bardzo dawna, może zdarzyć się tak, że pomyślisz, że umiesz już wszystko i nie warto się już szkolić. To błąd! Technika rozwija się w szalonym tempie dlatego warto mieć cały czas rękę na pulsie i uczyć się nowości. Tylko taka chęć ciągłej nauki może sprawić, że staniesz się dobrym fotografem, ale pamiętaj, zawsze może być lepiej, dlatego nie przestawaj się rozwijać!

Literatura ważna rzecz

Pamiętaj że jeżeli fotografia jest twoja pasją to przede wszystkim powinieneś też wiedzieć skąd się wzięła. Warto też wiedzieć jak dokładnie działa aparat abyś mógł w pełni poznać jego pracę.

Nie ograniczaj się do dobrego sprzętu

Dobry sprzęt fotograficzny jest bardzo ważny, jednak pamiętaj, że nie jest on jedynym wyznacznikiem jakości Twoich zdjęć. Kombinuj, sprawdzaj nowe możliwości, pamiętaj, że to nie zawsze sprzęt Cię ogranicza, a własna wyobraźnia. Jak mawiają, ciężka praca popłaca. Może nie od razu będzie Cię stać na najlepszy sprzęt-ale tak naprawdę ty jesteś tu najważniejszy.

Nie zrażaj się!

Każdemu czasami coś nie wyjdzie, ale to nie powód, aby załamywać ręce. Jeśli coś Ci nie wychodzi, próbuj do skutku! Dzięki temu staniesz się jeszcze lepszy, a Twoje zdjęcia z każdą próbą będą bardziej efektowne. Jeśli pierwsi klienci nie są zadowoleni z efektu, nie zrażaj się. Spróbuj zaproponować coś świeżego, jakąś nową wizję. Bardzo ważne są uwagi klientów, co do miejsca i pory wykonywanych zdjęć. Zawsze warto mieć jakieś pomysły z zanadrzu nawet jeśli klient nie jest do nich przekonany.

Roman Jagodziński – Fotografia ślubna Poznań i fotografia Ślubna Bydgoszcz

Fotografia ślubna to moja pasja, dlatego wiem, że ciągłe kształcenie się jest niezwykle ważne. Przy wykonywaniu tego typu zdjęć najważniejszy jest drugi człowiek, dlatego zawsze służę pomocą i dbam o komfort Młodej Party. Fotograf ślubny Poznań, Bydgoszcz, to mogę główne destynacje, jednak jestem otwarty na wszelkie propozycje.