Jaki rodzaj sesji ślubnej najlepiej wybrać?

Fotografia ślubna Poznań

Fotografia ślubna Poznań – jaki rodzaj sesji ślubnej najlepiej wybrać?

Ślub to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni naszego życia. Planujemy go czasem przez wiele miesięcy i liczymy na to, że ceremonia i wesele będą dokładnie takie, jakie sobie wymarzyliśmy. Chcemy też znaleźć dobrego fotografa ślubnego, który uchwyci najpiękniejsze momenty tego wydarzenia w taki sposób, by zdjęcia ślubne stanowiły pamiątkę do końca życia. Warto sobie jednak zdawać sprawę z tego, że mnogość możliwości jakie stwarza fotografia ślubna jest olbrzymia i należy zastanowić się, który rodzaj sesji najbardziej nas interesuje.

Sesja narzeczeńska

Wiele par decyduje się na sesję jeszcze zanim zaczną przygotowania do ślubu. Zaręczyny są w końcu wydarzeniem prawie tak samo ważnym, jak i ceremonia, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chce uwiecznić swoje szczęście na pamiątkowych zdjęciach. Zazwyczaj są to sesje plenerowe, które odbywają się w znaczącym dla przyszłej pary młodej miejscu – może to być miejsce ich spotkania, pierwszej randki, wspólnych wakacji… Możliwości jest wiele, wszystkie zależą od indywidualnych preferencji i charakteru państwa młodych.

Sesja kościelna

Jest to olbrzymie wyzwanie dla każdego fotografa. Nie tylko dlatego, że w kościołach zazwyczaj światło nie sprzyja robieniu zdjęć, ale głównie z powodu presji. Fotograf ślubny zdaje sobie sprawę z tego, że wszystko co dzieje się podczas ceremonii, jest niepowtarzalne. Nie ma czasu na zawahania, problemy ze sprzętem czy złe ustawienia aparatu. Niektóre momenty ślubu kościelnego – jak zakładanie obrączek czy pierwszy pocałunek – są obowiązkowe do uchwycenia na zdjęciach, a trwają zaledwie krótki moment.

Sesja reportażowa

Sesja reportażowa to rodzaj fotograficznej relacji. Wybierana jest także w przypadku innych ważnych uroczystości, jak komunie, chrzciny, rocznice ślubu itp. Dobry fotograf ślubny umie wykonywać ten rodzaj sesji tak, by rejestrować emocje malujące się na twarzach gości i państwa młodych, ale nie rzucać się w oczy z aparatem. Jest to bardzo ciekawy rodzaj fotografii ślubnej, ponieważ nie da się go zaplanować – fotograf ślubny musi, niczym impresjonista, zauważyć i uchwycić ulotny moment. Oprócz jego umiejętności fotograficznych wchodzi tu w grę zdolność empatii.

Sesja portretowa

Sesja portretowa skupia się głównie na artystycznym ukazaniu emocji poprzez wyraz twarzy i oczu. Różni się od sesji reportażowej tym, że jest reżyserowana i starannie zaplanowana. Wiele par młodych decyduje się na tę opcję, gdyż wydaje się im ona bardziej bezpieczna – zdjęcia ślubne reportażowe są spontaniczne, mogą się spodobać, lub nie. Podczas sesji portretowej jest możliwość wprowadzenia swoich uwag, poprawek, komentarzy.

Sesja plenerowa

Ostatnimi czasy najbardziej popularna opcja fotografii ślubnej. Tak jak sesja narzeczeńska może być wykonywana w istotnym dla nowych małżonków miejscu i w różnych stylach – chociaż wśród zdjęć ślubnych królują te romantyczne, coraz więcej par decyduje się na sesje z poczuciem humoru. Sesje plenerowe mogą być wykonywane zarówno na łonie natury – z wykorzystaniem kwiatów, wody, ciekawie padającego słońca – jak również w miastach, takich jak Bydgoszcz, Poznań, Toruń.