Fotografia ślubna – pomysły na sesje z kwiatami

Natura w ujęciach dobrego fotografa

Fotograf Poznań - sesje z kwiatami

 

Dobry fotograf ślubny potrafi uwiecznić nawet najbardziej ulotne piękno i emocje malujące się na twarzach tylko przez ułamki sekund. Dobiera też takie pomysły na sesje ślubne, by jak najlepiej współgrały one z ogólnym charakterem ceremonii, ubioru, relacji międzyludzkich. Coraz większą popularnością cieszą się sesje plenerowe – nie tylko dlatego, że oświetlenie bywa korzystniejsze niż np. w kościele, ale głównie dlatego, że natura daje nieograniczone możliwości tworzenia unikatowych zdjęć ślubnych. Nieodłącznym elementem ślubów są kwiaty – zarówno na stołach, w bukietach, we włosach i… na zdjęciach ślubnych.

Symbolika kwiatów

Wiele osób aranżując swoją ceremonię ślubną zastanawia się nad najdrobniejszymi szczegółami. Łącznie z tym, z jakimi kwiatami najlepiej pójść do ołtarza, umilić wystrój wnętrza na weselu, a także zapozować do zdjęć ślubnych. Istnieją całe encyklopedie ślubne, w których zaznaczona jest cena, a także symbolika kwiatów. Dowiedzieć się z niej można, że bratki symbolizują troskę, frezja bywa zaproszeniem do flirtu, a żonkile są oznaką zazdrości.

Istotny jest także kolor, ponieważ może on różnicować znaczenie nawet w obrębie jednego gatunku. Chociaż – tak jak nam się podświadomie wydaje – czerwony zazwyczaj oznacza pożądanie i miłość, biały – niewinność, różowy – delikatność, romantyzm, bywają odstępstwa od tej reguły. Kolory kwiatów stały się więc jednym ze ślubnych przesądów. Nieważne jednak, na jakie zdecyduje się para młoda – wszystkie wyglądają wyjątkowo na zdjęciach ślubnych, a dobry fotograf ślubny umie wydobyć z nich piękno, tak jak ze swoich modeli.

 

 

Piękno kwiatów i kobiety

Fotografia ślubna, choć skupia się na uczuciu pomiędzy nowymi małżonkami, częściej koncentruje się na kobiecie, pannie młodej. Głównie dlatego, że to kobiety zazwyczaj planują ten dzień już będąc małymi dziewczynkami – przebierają się w białe sukienki swojej mamy i plotą wianki, wyobrażając sobie siebie przed ołtarzem. Każda kobieta chce się w ten dzień czuć najbardziej wyjątkowo na świecie – nie tylko podczas sesji kościelnej, kiedy wędruje z ojcem do swojego wybranka. Chce mieć pamiątkę w postaci zdjęć, które upamiętniają jej piękno tego dnia – na które składa się nie tylko wyjątkowa suknia i staranny makijaż, ale również autentyczna radość widoczna w jej oczach, którą dobry fotograf ślubny potrafi uwydatnić.

Kwiaty są atrybutem kobiecości – tak samo delikatne, wdzięczne, naturalne. To dlatego popularne są portretowe zdjęcia ślubne z kwiatami we włosach, lub z bukietem ślubnym.

 

Coraz większą popularnością cieszą się także sesje plenerowe, gdzie kwiaty stanowią główny element tła, często dominujący w całej kompozycji. Mogą to być np. zdjęcia ślubne na polach lawendy, której kolor idealnie współgra z ubiorem państwa młodych.