ślub dobry fotograf

Dlaczego dobry fotograf jest niezbędnym elementem ślubu?

W erze wszechobecnej cyfryzacji i nowoczesnych technologii w kieszeni lub torebce każdego z nas, zastanawiający może być fakt, że zawód ślubnego fotografa nie upada. Zdecydowana większość par młodych zatrudnia profesjonalistę do wykonywania zdjęć ślubnych zarówno z ceremonii jak i następującego po niej przyjęcia.

rola fotografa na ślubie (1)

Zaufanie do profesjonalisty

Wbrew temu, co wydaje się niektórym, nie każdy człowiek z drogim aparatem w ręce to już fotograf. Na bycie dobrym fotografem ślubnym składa się nie tylko odpowiedni sprzęt, ale także doświadczenie, kreatywność, intuicja i umiejętność uwiecznienia na zdjęciach chwili, które choć ulotne, zapadają w pamięć ze względu na ich wyjątkową magię. Może to być stojąca w oku Pana Młodego łza, kiedy widzi swoją wybrankę idącą do ołtarza, jej uśmiech, gdy zakłada swojemu przyszłemu mężowi obrączkę, pocałunek pieczętujący przysięgę małżeńską.

Wszystkie te chwile mogłyby zostać uwiecznione telefonami komórkowymi, lecz nawet najlepszy mobilny aparat nie odda magii tej chwili w satysfakcjonujący sposób. Złe oświetlenie, zbyt duża odległość od ołtarza, niski poziom baterii – wszystkie te czynniki wpłyną na to, że zdjęcia będą wyglądać jak robione z ukrytej kamery czarno-białe plamy, a nie artystyczne ujęcia.

To dlatego większość par młodych decyduje się na usługi profesjonalisty – wiedzą, że dobremu fotografowi ślubnemu można po prostu zaufać i powierzyć mu tak odpowiedzialne zadanie, jakim jest robienie zdjęć ślubnych.

Pamiątka z tradycją

Fotografia ślubna to tradycja. Chociaż nawet w tej dziedzinie nastąpił duży postęp technologiczny i zmieniły się trendy – kiedyś zdjęcia ślubne robione były tylko w formie portretów, czarno-białe i pozowane – to jednak sama obecność fotografa ślubnego podczas wszystkich ślubnych obrzędów jest już pewną stałą, która nikogo nie dziwi. Wręcz przeciwnie – dziwi jego brak.

Ślub to tak ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka, że chce uwiecznić go na zdjęciach i móc wracać do niego myślami. Niemal każdy fotograf ślubny oprócz cyfrowych wersji zdjęć, oferuje także albumy najlepszych ujęć w formie papierowej, wywołanej. Prawda jest taka, że chociaż podoba nam się postęp technologiczny, w kwestii fotografii ślubnej jesteśmy tradycjonalistami.

Raz w życiu

A wszystko to dlatego, że ślub zdarza się raz w życiu! To dlatego planujemy go co do najmniejszego szczegółu – od sukienki i garnituru, poprzez kwiaty na stołach, aż do fotografa ślubnego. Warto więc sięgnąć po usługi profesjonalisty, a nie znajomego lub członka rodziny z aparatem – naprawdę chcesz się stresować w dniu ślubu, że zdjęcia wyjdą złe lub nie wyjdą wcale? Fotografia ślubna to odpowiedzialność, której nie powinien podejmować się każdy.