Czy fotografia to sztuka XXI wieku?

fotografia ślubna Poznań

Czy fotografia jest sztuką?

Aktualnie słowo „sztuka” to tylko część tego, co przez lata kształtowało się w naszych kulturach, natomiast dzieło to w kulturze XXI wieku to zdjęcia na Instagramie, malowane obrazy na murach, które mijamy w drodze do pracy. Zmieniają się realia, zmieniają się priorytety oraz kanony piękna. Idąc, więc tym tropem, czy fotografię można nazwać w sztuką XXI wieku? Otóż na to pytanie stanowczo odpowiadam: TAK!

Jako fotograf ślubny z Bydgoszczy i Poznania, tworzący swoje portfolio głównie na podstawie zdjęć ślubnych oraz sesji kościelnych, uważam, że fotografia jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej oddających chwilę sztuk XXI wieku. To momenty zatrzymane w kadrach, emocje, miłość, radość, smutek. Zdjęcia ślubne to sztuka chwil ulotnych, pięknych, chwil, które zdarzają się w naszym życiu tylko jeden jedyny raz. Czy jestem dobrym fotografem ślubnym i umiem kreować własną sztukę XXI wieku? O tym najlepiej wiedzą osoby, które miały okazję ze mną współpracować. Zawsze staram się jak najlepiej oddać na zdjęciach te najwspanialsze momenty.

Fotograf na ślub czy to z Poznania czy z innego krańca Polski, to osoba, która żyje uczuciami osób, które fotografuje, pragnie oddać ich emocje, oddać urok chwili, w której aktualnie się znajduje Para Młoda. Fotografia ślubna to dla mnie coś więcej, niż zwykłe zdjęcia portretowe w plenerze modelek, czy fotografie z imprezy karnawałowej – to reportaż, który niesie w sobie coś więcej, niż tylko kadry na komputerze czy w albumie. Zdjęcia te są same w sobie nośnikiem uczuć, a oglądając je po raz kolejny potrafimy odczuwać to co wtedy mieliśmy okazję widzieć i czuć.

Czy fotografia jest sztuką? Otóż według mnie jest największą sztuką naszych czasów. W piękny sposób, można przekazać to co nas otacza, to jak żyjemy, jakie są priorytety w naszej erze – erze Internetu, mediów i łatwego dostępu, a sztuką jest to, by właśnie w tych czasach przekazać to jak najlepiej, bo artystów w XXI wieku, jest o tysiąc razy więcej niż w XVI wieku.

Roman Jagodziński – fotografia ślubna jako sztuka XXI wieku.

Jako fotograf ślubny z Poznania chce oddawać na zdjęciach pełnie uczuć i tego wszystkiego, co towarzyszy Państwu w najpiękniejszym dla Was dniu. Zdjęcia ślubne wykonywane na terenie Poznania, Bydgoszczy oraz całego województwa Wielkopolskiego są dla mnie najlepszym odzwierciedleniem mojego wymiaru sztuki, jaki mogę Państwu zaproponować. Staram się być w każdej kwestii dobrym fotografem ślubnym, pomysłowym i innowacyjnym na miarę aktualnych kanonów.

Chcesz wraz ze mną tworzyć sztukę?

Potrzebujesz fotografa ślubnego z Wielkopolski?

Zgłoś się do mnie !

Roman Jagodziński

Powrót do Artykuły

Poprzedni artykuł: dlaczego fotografia jest bliska memu sercu